VÝKLAD Z KARET LENORMAND A CIKÁNSKÝCH ONLINE

Měsíc a magie

Měsíční magie

Měsíční magie

MĚSÍČNÍ FÁZE - správné načasování

 
Rituály se téměř vždy vykonávají v souladu s určitou měsíční fází.
Rituály, které souvisí s růstem, rozvojem, rozpínavostí, přibýváním, zvětšováním apod., by se měly vykonávat s přibývajícím měsícem, tedy ve fázi , která začíná Novoluním a končí Úplňkem. Rostoucí měsíc všechno přitahuje a to platí i pro nejrůznější rituální činnosti.
Rituály k podpoře růstu a rozšiřování, např. k přitáhnutí lásky, k podpoře zdraví, nebo snahy o finanční úspěch by se proto měly vykonávat s PŘIBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM.
Rituály, při kterých se váš cíl pojí se zmenšováním, hubnutím, ubýváním apod., začátek rituálu by se měl konat s UBÝVAJÍCÍM MĚSÍCEM, tedy těsně po Úplňku do Novoluní. Toto období, kdy měsíc symbolicky umírá, využíváme k rituálům s cílem odvyknout si od zlozvyků, překonat nemoci a těžkosti, odvrátit kletby, infekce, odstranit deprese.
NOVOLUNÍ a bezprostřední období krátce před ním a po něm se nedoporučuje. Ve středověku tři dny bezprostředně před novoluním nazývali temná období měsíce.
ÚPLNĚK - máte-li opravdu velká přání nejvhodnější doba na rituál je úplněk, kdy má měsíc nepředstavitelnou sílu.
 

Měsíční magie

 
Jako má Měsíc vliv na mořský příliv a odliv, na nálady lidí a růst květin, má vliv i na magické čarování. Ubývající Měsíc prakticky platí jako optimální doba pro kouzla škodící, ale hodí se i ke studiu starých kouzelných spisů a k začarování negativních energií. Nejstarší kouzla se prý prováděla za tmavých nocí bezprostředně před Novoluním, tj. období, kdy Měsíc na obloze není vidět.
Rituály bílé magie k posílení zdraví, blahobytu a štěstí byly naopak prováděny vždy při přibývajícím Měsíci a ty nejdůležitější dokonce při samotném úplňku, kdy je magická síla absolutně největší a nejúčinnější.
 

Fáze Měsíce při našem narození

 
Zkuste ze starých kalendářů vypátrat, v jakém postavení byl Měsíc v den, kdy jste se narodili. I to o nás totiž leccos vypoví.
 
NOVOLUNÍ - Všichni, kteří přišli na svět o novoluní nebo do tří a půl dne po něm, mají tendenci se do všeho vrhat po hlavě a většinou bez přemýšlení.
 
DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC - Na obloze se objevuje první srpek Měsíce. Lidé narození v této fázi mají potřebu sebeprosazení, chtějí být akční. Věří především sami sobě.
 
PRVNÍ ČTVRT MĚSÍCE - V této fázi je na obloze vidět půlka měsíce. Pokud jste se v tuto chvíli narodili, může se vám zdát, že celý život stojíte na křižovatkách a pořád se musíte rozhodovat, kudy jít dál.
 
ÚPLNĚK - Všichni lidé, kteří se narodili o úplňku a v průběhu následujících tři a půl dne, se nejvíce zajímají o témata vztahů. Může jim dlouho trvat, než si uvědomí nejprve sami sebe, a proto mohou v životě zažít vážné krize.
 
VYPOUKLÝ MĚSÍC - Právě teď měsíční světlo čím dál tím víc sílí, ale pořád to ještě není úplněk. Lidé narození za této fáze věnují spoustu svého času jakémusi sebeobjevování a chtějí z života udělat něco hodnotného. Neustále mají potřebu zdokonalovat se a zlepšovat v tom, co už ale skvěle umějí.
 
UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC - Luna začíná ubývat. Z jedné strany je trochu zploštělá, ale stále ještě září. Lidé narození v této fázi se rádi předvádějí před ostatními a dokazují, co v nich je. Jsou to rození učitelé nebo také herci a baviči.
 
POSLEDNÍ ČTVRT MĚSÍCE - Luna je na obloze zase osvětlena jen napůl, tentokrát ale z druhé strany. Lidé narození v této fázi jsou zaměřeni na budoucnost. Někdy mají smysl pro humor a ironii, ale nejsou schopni přijímat vlastní kritiku.
 
BALZAMICKÝ MĚSÍC - Ze srpku už zůstala jenom stříbrná nitka a pomalu mizí. Lidé narození za balzamické Luny obvykle nejdou s davem, nebo se mu nějakým způsobem vymykají. Mají v sobě často cosi jako prorocký smysl, nebo pocit, že mají nějaké zvláštní poslání.
Magie živlů se zakládá na představě o existenci čtyř živlů, které prostupují materiálním vesmírem. Tyto elementy jsou často pokládány za základ veškerého fyzického stvoření.
 

Úplněk a jeho vliv na čarování

 
Každý ze třinácti úplňků v roce má odlišnou energii. Jejich vliv na nás je nesporný a my sami cítíme, že každý úplněk na nás působí jinak. Stejný vliv mají i na čarování. Měsíc se pohybuje rokem přes dvanáct znamení zvěrokruhu a každý z úplňků má proto jinou povahu. Při provádění rituálu musíte energii nejen pochopit ale i procítit. Úplněk je vždy proti kladným znamením slunci.Když je tedy období slunečního znamení v Beranu, je úplněk ve Vahách. Když se úplněk v Raku je úplněk v Kozorohu. Povaha rituálu by měla bát v souladu s povahou měsíce.

Měsíce rozdělené do čtyř základních skupin

 
ZEMSKÉ MĚSÍCE - Býk, Panna, Kozoroh -tato znamení jsou spíše materiálně založena, mají ráda stabilitu a bezpečí.
 
OHNIVÉ MĚSÍCE - Beran, Lev, Střelec -tato znamení jsou impulzivní, jdou rázně za svým cílem, ale také jsou velkými optimisty. V tomto období můžete zahájit změny.
 
VZDUŠNÉ MĚSÍCE - Blíženci, Váhy, Vodnář - tato znamení jsou rozvážná, objektivní. V tomto období je podpora komunikace, psaní, také je vhodné na cestování.
 
VODNÍ MĚSÍCE - Ryby, Štír, Rak - tato znamení jsou emocionální a snadno zranitelná. Toto období je vhodné při touze po lásce, plodnosti, vnímavosti.
 
 

POVAHA ÚPLŇKU

 
Beran - energie, odvaha, průbojnost, boj, ale také zlost. Je to vhodný čas pro uskutečnění smělých plánů. Buďte odvážná a průbojná.
 
Býk - láska, domov, peníze plodnost, čarujte s penězi, majetkem, ale také na plodnost.
 
Blíženci - komunikace, kontakty, psaní, nápady. Odstranění nesvárů a starých problémů.
 
Rak - Plačtivost, přílišná vnímavost, přichází čas na touhu po lásce, domovu, plodnosti. Čarujte na lásku, plodnost, rodinu. Provádějte kouzla na odpuzení zla, také rituály na očištění.
 
Lev - sláva, sobeckost, krása, štěstí, čarujte na velké tvořivé projekty.
 
Panna - klid, síla, je vhodná doba na uklidňující a očistné obřady. Zmírňuje nemoce.
 
Váhy - šance zářit a oslňovat, při čarování se zbavujte všeho co vás vnitřně svazuje.
 
Štír - odvážnost, touha po odplatě, vášen, láska, čarujte na strach a zranitelnost, je vhodná doba pro milostnou magii.
 
Střelec - cestování, při rituálech můžete odstranit své problémy, konflikty, malichernost, podlost.
 
Kozoroh - kariéra, postavení, šetření peněz, čarujte na nové plány a odhazujte zmařená díla.
 
Vodnář - nápady, pochopení, čarujte na přátele, pochopení přátel, vhodné na urovnání sporů.
 
Ryby - láska, snění, city, touha, láska k lidem, přecitlivělost, zranitelnost, věnujte se magii plně, ale nečarujte na praktické věci. Chraňte lásku, vztahy mezi lidmi, život na zemi.

Sluneční znamení - Znamení úplňku

Beran - Váhy
Býk - Štír
Blíženci - Střelec
Rak - Kozoroh
Lev - Vodnář
Panna - Ryby
Váhy - Beran
Štír - Býk
Střelec - Blíženci
Kozoroh - Rak
Vodnář - Lev
Ryby – Panna
 
 

Dny v týdnu a jejich vztah k planetám

 
Neděle - den Slunce, čaruje se na sílu, přátelství, kariéru, úspěch, štěstí, peníze
Pondělí - den Měsíce, čaruje se na plodnost, city, rodinné vztahy, změna
Úterý - den Marsu, čaruje se na bojovnost, kuráž, odvahu, vášnivost
Středa - den Merkuru, čaruje se na navazování kontaktů, cestování, rozum
Čtvrtek - den Jupitera, čaruje se na peníze, prestiž, uznání, úspěch, blahobyt
Pátek - den Venuše, čaruje se na lásku, vztahy, manželství, krásu, umění, radost
Sobota - den Saturna, čaruje se uzavírání smluv, praktičnost, smrt, čas, stabilita
 
 
VÝKLAD KARET ONLINE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one