VÝKLAD Z KARET LENORMAND A CIKÁNSKÝCH ONLINE
love-autumn-tree_759_thinkstockphotos-177812216.jpg
Co je zdravý vztah?

Různí lidé definují vztahy různými způsoby. Ale aby byl vztah zdravý, potřebuje několik klíčových složek!

 

Zdravá komunikace

 

Otevřená, upřímná a bezpečná komunikace je základní součástí zdravého vztahu. Prvním krokem k budování vztahu je jistota, že oba rozumíte vzájemným potřebám a očekáváním - být naladěni stejně je velmi důležité. To znamená, že musíte mluvit jeden s druhým! Následující tipy pomohou vám a vašemu partnerovi vytvořit a udržovat zdravý vztah.

  • Mluvit - ve zdravém vztahu, pokud vás něco obtěžuje, je nejlepší hovořit o tom, místo toho, abyste to drželi v sobě.

  • Respektujte se navzájem - vaše přání a pocity vašeho partnera mají hodnotu a stejně tak vaše. Vzájemný respekt je nezbytný pro zachování zdravých vztahů.

  • Kompromis - neshody jsou přirozenou součástí zdravých vztahů, ale je důležité, abyste nalezli způsob kompromisu, pokud nesouhlasíte s něčím. Snažte se vyřešit konflikty spravedlivým a racionálním způsobem.

  • Buďte podporou - nabídněte si navzájem ujištění a podporu. Také nechte svého partnera vědět, kdy potřebujete jejich podporu. .

Respektujte soukromí druhého. Jen proto, že jste ve vztahu, neznamená, že musíte sdílet vše a neustále být spolu. Zdravé vztahy vyžadují prostor.

Zdravé hranice

 

Vytváření hranic je dobrý způsob, jak udržet váš vztah zdravý a bezpečný. Tím, že společně nastavíte hranice, můžete oba lépe pochopit typ vztahu, který vy a váš partner chcete. Hranice nejsou určeny k tomu, abyste se cítili v pasti. Vytváření hranic není známkou utajování nebo nedůvěry - je to výraz toho, co je vám pohodlné a co byste chtěli nebo nechtěli ve vztahu. 

 

Co není zdravý vztah?

Vztahy, které nejsou zdravé, když jsou založeny na moci a kontrole, nikoliv na rovnosti a respektu. 

VÝKLAD KARET ONLINE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one