VÝKLAD Z KARET LENORMAND A CIKÁNSKÝCH ONLINE
1. Jezdec

Zpráva. Vzkaz. Informace. Komunikace. Poselství, pošta, telefonát. Myšlenky. Představy. Novinka. Nápad. Něco je na cestě. Pohyb. Cesty. Návštěvy. Příchod někoho, příjezd nějaké osoby. Práce na nohách. Přenos. Rychlost. Dopravní prostředek. Sport. Vzdalování nebo přibližování. Setkání. Pozitivní vývoj. Menší překvapení. Elegance. Cizinec. Činnost, aktivita. Posel. Nestálost.
Ve vztazích:
Sympatie, náklonnost, flirt, myslet na někoho, nové zaujetí. Toužení, očekávání, plánování, jiskření. Partner se vzdaluje a přibližuje, stále se ohlíží a vrací. Svobodymilovnost, nestabilita.

V zaměstnání:
Lehce pozitivní vývoj, pravděpodobně budou nějaké příjemné změny, budete aktivní, bude vás to bavit. Nové obchody, zprávy, impulsy, nápady, příležitosti nebo nabídky. Možné je hodně cestování, rychlé jednání, práce aktivní - "na nohách" nebo ve shonu.
 
 
 
2. Jetel (Čtyřlístek)

Brzo, co nejdříve, 3-4 dny (do týdne). Málo, rychle. Malý. Krátkodobě, zakrátko. Vhodné období. Radost. Zdraví. Spokojenost. Naděje. Blahobyt. Příznivá událost. Oslava, veselí, úspěch, pracovní postup, odměna, výhra. Štěstí. Pozitivní vývoj. Kladná odpověď. Flirt. Zábava. Tráva, zelenina. Příjemné překvapení. Jednoduchost, přirozenost.

Ve vztazích:
Sympatie. Láska, ale zatím spíš jen povrchní, ne hluboká - spíš něco ve smyslu že je s vámi rád/a, ale když s vámi není, velkou hlavu si s tím nedělá. Pocity štěstí, harmonie, pohody. Pozor ale na krátkodobost,jak rychle vzplál/a tak rychle může přestat mít zájem.

V zaměstnání:
Spokojenost, štěstí - můžete mít v některých věcech "kliku", budete mít klid, pohodu, žádné problémy.
 
 
3. Loď

Cesta. Cestování dopravními prostředky. Cesta do neznáma (i přeneseně). Cizina. Vzdálenost - prostorová nebo časová. Start. Poznávání nových míst a lidí. Pracovní cesta. Obchod. Peníze. Bohatství. Transakce slibující prosperitu a úspěch. Dovoz zboží z ciziny. Dobré výsledky. Zisk. Úspěch v práci. Příležitost. Změna - spíše postupná. Myšlenky a touhy. Všechno má svůj čas. Voda, oceán. Odstup. Pohyb. Svoboda. Plány. Naděje. Dobrodružství. Předsevzetí. Příchod nových věcí do života. Vnitřní růst.

Ve vztazích:
Myšlenky na někoho, toužení, plánování, k něčemu se chystat. Ale taky ještě nestabilizovaný cit, kdy člověk neví ještě zcela přesně, co vlastně cítí a co chce. Vztah ve vývoji, vztah na cestě, vztah s cizincem nebo na velkou vzdálenost. Dlouhodobý vývoj vztahu. Posun kupředu.

V zaměstnání:
Posun kupředu. Nové úkoly, plány, zodpovědnost, projekty, obchody. Expanze, otevřou se nové možnosti.Možnost nějaké pracovní cesty, nové perspektivní příležitosti v obchodě. Prosperita, postup v práci, úspěch, úspěšné plány a projekty, vše se bude dobře vyvíjet. Práce související s cestováním.
 
 
 
4. Dům

Domov (včetně rod.příslušníků, každodenní život, rodinné plány). Dům, byt (nemovitost). Bydlení, dění v domě, dění doma. Osoby s nimiž se pravidelně stýkáme (rodina přeneseně). Domácí krb. Rodina. Vliv rodičů. Příznivý vliv okolí. Zázemí. Soukromí. Lidské tělo. Celý organismus. Stabilita, pevnost. Ochrana, jistota. Úspěšné dokončení. Péče, starostlivost, opatrovnictví. Harmonie. Něco trvalého. Stát na vlastních nohou. Rovnováha. Pevný základ. Plodné záměry. Blahobyt. Prosperita. Vřelost. Majetek. Klid. Denní starosti. Šťastné setkání. Štědrost. Dobrotivost. Dobrý výsledek. Moc, autorita.

Ve vztazích:
Jistota, zázemí, stabilita, pevnost. Uzavřenost, nechuť ke změnám, nepružnost. Vztah "v domě". Vztah rodinného typu, společné soužití. Neměnnost ve vztahu. Důvěra, důvěryhodnost.

V zaměstnání:
Dobrá jistá práce. Práce doma. Práce je druhým "domovem". Práce v souvislosti s realitami.
 
 
 
5. Strom

Zdraví, energie. Životní síla. Růst. Vitalita. Nuda a jednotvárnost, lhostejnost, stereotyp. Zatvrzelost. Věrnost, stálost. Vytrvalost. Klid. Pohodlnost. Trvání, trvalost. Trpělivost. Odolnost. Stát na vlastních nohou. Plnohodnotný život, spokojenost, pohoda. Radost ze života. Zralost. Životní úspěch, trvalé štěstí. Pevné zázemí. Průměrnost. Dřevo, les. Příroda. 9-12 měsíců.

Ve vztazích:
Životní (dlouhodobý) vztah. Pevný cit, stabilita, jistota, zakořeněnost. Nemožnost se odpoutat. Nuda a stereotyp, těžkopádnost, stagnace.

V zaměstnání:
Stabilní, solidní, dlouhodobá pozice s možností profesního růstu. Při problémech pomalé ale jisté zlepšování. Také stereotypní nudná práce, která je klidná ale i jednotvárná, ubíjející, i když z dlouhodobého hlediska přináší jistotu. Hrozí nuda nebo že vás to nebude zase až tak moc bavit. Práce související s přírodou nebo životním prostředím.
 
 
 
6. Mraky

Mrzutosti a nepříjemnosti. Překážky a těžkosti. Problémy, starosti. Neštěstí. Upozornění na nebezpečí. Neklid Chmury, zármutek. Krize. Strach, ohrožení. Nejistota, nestálost. Zataženo, mraky. Návyky a závislosti. Rozdvojenost. Zklamání. Špatná nálada. Nespolehlivost. Nepřehlednost. Rozčarování. Špatná doba - nutno vyčkat. Negativní energie. Znečištěné prostředí. Kriminalita,drogy, nebezpečné vášně. Kuřák.

Ve vztazích:
Znepokojení a deprese, problémy a nejasnosti, pochybnosti a těžkosti a vzájemné neporozumění. Nevědět si s tím druhým rady. City nic moc.

V zaměstnání:
Špatné poměry, pravděpodobně přijde chaos a dusno. Problémy, které nebudete vědět jak řešit, ohrožení a pocit, že něčemu/ničemu nerozumíte. Vše bude nejasné a nepříjemné. Stav může vést i k rozvázání prac. poměru.
 
 
 
7. Had
Starší osoba ženského pohlaví (matka, tchýně, známá, přítelkyně apod.). Sokyně. Komplikace. Průtahy. Intriky, pokrytectví. Klam, žárlivost.Podvod. Zrada a závist. Něco bude stát úsilí. Faleš. Nevěra. Rivalita. Svádět na scestí. Klikatá cesta. Silnice, zatáčky.

Ve vztazích:
Komplikované city, na jednu stranu je tu určitý druh připoutanosti, na druhou by z toho možná rád/a vyklouzl/a. Nedůvěra, nějaký druh přetvářky nebo podvodu (nevěra). Vypočítavost a zájem nezdravě založený na pouhé sexualitě. Intriky, přetvářka, faleš a lež. Překážky ve vztahu.

V zaměstnání:
Komplikace nebo problémy. Intriky a pletichy na pracovišti, vypočítavost, zákeřnost, nefér boj - hlavně ze strany nějaké případné vychytralé kolegyně.
 
 
 
8. Rakev

Úplnost, dovršení věci, vyvrcholení. Konec něčeho. Transformace. Zánik. Ztráta. Zlom. Vyvrcholení krize. Nemoc a úraz. Vážné potíže. Ztráta finančních prostředků. Nepříjemný stav - deprese - bezvýchodná situace, beznaděj. Nervy. Neštěstí, ztráta, smutek. Trápení. Změna od základu (bolestná). Starosti. Bolest. Leknout se. Šok.

Ve vztazích:
City jsou mrtvé nebo vyprchávají. Buď dojde k rozchodu nebo zásadní proměně - k ukončení nějakého problému.

V zaměstnání:
Hrozí vyhazov nebo ztráta práce. Nebo z práce můžete onemocnět, bude vás vyčerpávat, budete z ní totálně vysátí - nebo vaše pracovní místo bude ohroženo nějakou závadou.
 
 
 
9. Kytice

Mladší žena v přátelském vztahu. Kamarádka. Milenka. Menší dámská společnost. Dar, pozornost. Pozvání, setkání, seznámení. Přátelství a spokojenost. Koketérie. Lichocení. Zdvořilost, přívětivost, projev přízně, něžnost. Štěstí. Spokojenost. Krása. Šarm. Půvab. Příjemné události. Oslavy. Úspěch. Mír. Láska. Zásnuby. Harmonie. Léčivé rostliny, květiny, léčitelství, drogy a léky.

Ve vztazích:
Zalíbení, sympatie, přitažlivost, příjemné pocity, náklonnost, radost. Spíše city povrchní, pozlátkové, milenecké city rekreačního zábavného charakteru - vztah milenecký nebo kamarádský. Počáteční zamilovanost. Harmonie, pozornost, něha, soulad.V případě sváru dojde na usmíření.

V zaměstnání:
Příjemné prostředí, milá atmosféra, práce se vám bude líbit, bude vás těšit. Možná se dočkáte i pochvaly nebo nějakého projevu uznání a přízně. Ženský kolektiv. Profese spojené s krásou nebo rostlinami.
 
 
 
10. Kosa

Nebezpečí. Nehody. Zranění (doslova i metaforicky). Úraz, nemoc. Výstraha. Hrozba. Agresivita. Zlom, zvrat. Náhle, nečekaně. Překvapení. Šok. Přetrhnutí. Radikální řez. Ztráta. Ukončení něčeho. Strach. Nástroje (hlavně chirurgické a kovové). Železnice. Zbrklost. Roztržka. Operace. Rozchod.

Ve vztazích:
Vztah na ostří nože. Přetržené city - náhlé nebo násilné rozdělení vztahu. Naštvanost, naježenost, zlost, vztek, nenávist, averze, silná agresivní žárlivost, potřeba si něco vyříkávat nebo šťourat. Hrozí násilí, bolest, krutost, agresivita, šokující událost, studená sprcha.

V zaměstnání:
Vaše pozice bude ohrožena. Čeká vás tvrdé procitnutí - studená sprcha. Pozor na úrazy na pracovišti, průšvihy, nezdary, kolegy v práci, náhlý konec, výpověď.
 
 
11. Pruty (Rákoska) 

Rozhovor. Debata. Řešit něco, jednat o něčem. Komunikace, řeč, mluvení, jednání, dorozumívání, jazyky. Výřečnost. Hádky a pře. Svár a konflikt. Domácí těžkosti, partnerský nesoulad. Vztek. Násilí. Facky. Fyzické tresty. Výhružky, odplata. Cholerické jednání, prchlivost a unáhlenost. Zbrklost, agresivita. Úřední a státní moc. Právní a soudní záležitosti. Dělený čas - směnnost. Chronické nemoci. Stres. Trest. Bolest.

Ve vztazích:
Napětí. Komunikace, diskuze nebo dokonce konflikty, podrážděnost, spory a hádky.Vnitřní rozpor nebo dokonce bolest. Naštvanost nebo výčitky, potřeba si o tom promluvit nebo něco vyventilovat. Něco si vyříkat, na něčem se domluvit, něco projednat.

V zaměstnání:
Budou probíhat jednání, bude nutná zvýšená komunikace nebo zažijete dokonce nějaké spory, konflikty, hádky. Můžete být za něco trestáni (pokárání nebo nějaká sankce, napomenutí). Dvě pracovní místa nebo práci na směny. Profese související s cizími jazyky, komunikací a dorozumíváním.
 
 
 
12. Ptáci

Pár, manželský pár, příbuzní, podřízení. Dva. Problémy a trápení krátkého trvání Malé komplikace. Stres, nervozita. Spěch, podráždění, starosti. Vypětí. Neklid. Rozčilení. Změna, pohyb, stěhování. Zahnízdit se. Rušení, vyrušování. Krátkodobý, přerušovaný, blikající. Rychlost. Telefonát. Chaos.

Ve vztazích:
Rozčilení, nervozita, napětí. Roztěkané city, stres ve vztahu. Nejistota, přelétavost, přerušovaný vztah, jen úlet, lehkomyslný vztah, roztěkaný nebo svobodymilovný partner, výpadky zájmu.

V zaměstnání:
Budete ve stresu, můžete být vystaveni nervovému vypětí - nemusí být nutně nepříjemné, ale prostě to bude adrenalin nebo velký stres a shon. Může dojít ke změně místa nebo pracoviště. Přerušovaný pracovní poměr - brigády, práce jen na konkrétních krátkodobých zakázkách.
 
 
 
13. Dítě 

Dítě. Naivita. Bezstarostnost. Dětinskost. Lehkomyslnost. Důvěra. Důvěřivost. Rozvernost, hravost. Nestálost, přelétavost. Nesamostatnost. Upřímnost. Málo. Trochu. Jemnost, něžnost.

Ve vztazích:
Vztah hezký, nevinný, naivní, hravý, čistý a pravdivý, bezstarostný (možná až příliš). Upřímnost, důvěra, náklonnost a sympatie. Nemusí jít o lásku v partnerském slova smyslu, ale klidně i o přátelství, kamarádství. Rodící se láska - pak je to láska čistá, upřímná, bezelstná až naivní. Nový vztah, či nová kapitola vztahu.

V zaměstnání:
Potká vás něco nového: nová práce, smlouva, nové kontakty, nová pozice, nový úkol, nová zkušenost. Asi vás to bude bavit a moc se nepředřete. Profese související s dětmi.
 
 
 
14. Liška 

Podvod, krádež, ohrožení. Lstivost. Vychytralost. Zrada. Faleš. Zákeřná osoba. Závist. Nedůvěra , neupřímnost. Intriky vůči OSK. Něco nesprávné, něco v nepořádku. Kaz, vada, nepříjemnost. Chytrost, obratnost, rafinovanost.

Ve vztazích:
City falešné nebo klamné, nepravé nebo prostě špatné. Nevěra, lži nebo skrývání něčeho. Nedůvěra, podezíravost, žárlivost, kořistnictví a majetnictví. Může jít také o city iluzorní, povrchní, skutečnost je jiná.

V zaměstnání:
Hrozí vám nějaký podraz. Nedůvěřuj a prověřuj, pozor na nepřátele, závist, lidi s nečestnými úmysly. Budete muset být hodně obezřetní a mazaní. Profese související s lovem (i v přeneseném slova smyslu) nebo reklamou.
 
 
 
15. Medvěd 

Starší muž. Starší příbuzná, starší žena. Nadřízený. Šéf. Milenec nebo zákonný partner. Úřední osoba. Výše postavená osoba. Vliv. Moc. Síla. Autorita. Diplomacie. Úspěch. Ochrana. Jistota. Vášeň. Houževnatost. Respekt.

Ve vztazích:
Vášeň a pevný silný cit. Bezpečí. Ochranitelský nebo dominantní partner. Není vyloučena žárlivost a majetnictví.

V zaměstnání:
Posílí vaše pozice a zodpovědnost, můžete povýšit. Nebo získáte vlivného zastánce, ochránce a učitele. Vyšší pozice.
 
 
 
16. Hvězdy 

Uskutečnění plánů. Příznivé vyhlídky. Čistota úmyslů. Pozitivní vývoj. Naděje. Myšlenky,nápady a inspirace. Ideály a sny. Nadšení, nadchnout se pro něco. Úspěch. Štěstí. Romantika. Láska. Nedotknutelnost. Jasno, vyjasnění. Srozumitelnost. Chlad a sníh.

Ve vztazích:
City jsou pozitivní, ale de-facto chladné. Ideál. Platonický cit, nedosažitelný partner.

V zaměstnání:
Úspěch.
 
 

17. Čáp 

Změna. Stěhování. Něco přichází. Pohyb. Přesun. Cestování - odjezd, příjezd. Těhotenství. Flexibilita.

Ve vztazích:
Proměnlivé city, nestálé, mění se. Možnost otěhotnění.

V zaměstnání:
Změna. Cestování. Profese související s cestováním nebo přemisťováním.
 
 
 
18. Pes 

Přítel, kamarád. Syn nebo jiný příbuzný. Mladý muž. Milenec. Podřízená osoba. Přátelství. Poctivost. Upřímná povaha. Pomoc, ochrana. Opora. Důvěra. Spolehlivost. Čestnost. Dlouhodobě. Trvale. Navždy. Vytrvalost. Pevný charakter. Věrnost. Trpělivost.

Ve vztazích:
Upřímné přátelství, oddanost, věrnost, stálost, příchylnost, náklonnost, ohleduplnost, kamarádský zájem, spřízněnost, loajalita, důvěra, chce pomoci, být vám užitečný/á. Věrný, upřímný a dlouhodobý vztah. Pokud ještě nejste partnery, pak to ale bude spíše jen přátelství nebo pěkný milenecký vztah. Pokud partnery jste, dojde k prohloubení vztahu, posílení důvěry, vzájemné úcty, respektu. Lze předpokládat upřímnost a možnost důvěřovat, možnost spolehnout se na druhého.

V zaměstnání:
Najdete kvalitní dlouhodobé uplatnění, v dobrém kolektivu, kde se budete cítit dobře. Spíš lze předpokládat nějakou podřízenou pozici. Budete na místě, kde se bude jednat férově. Budete se v práci cítit v klidu a bezpečí, možná budou pracovní vztahy spíše na kamarádské bázi.
 
 
 
19. Věž

Životní cesta, způsob života. Egoismus, egoista. Životní průběh. Způsob života. Ambice. Rozchod. Odloučení. Izolace. Osamělost. Nadřízená osoba. Úřady, instituce a jejich představitelé. Vysoké postavení. Autorita. Zastavení. Vězení. Hranice. Ustrnutí. Neústupnost. Nadřazenost, povýšenost. Bezohlednost. Samostatnost.

Ve vztazích:
Odtažitost, odstup, oddělenost, izolovanost, zábrany, je to spíš chlad nebo prostě nesounáležitost, až nezájem. Egoismus, nadřazenost partnera. Hrozí rozchod, rozvod, nebo alespoň nějaký druh rozluky. Ustrnutí ve stavu, kdy není možno se stýkat vlivem nějaké překážky. Neústupnost, nepochopení, nesouhlas, odpor ze strany partnera. Neschopnost nebo nechuť komunikovat.

V zaměstnání:
Vyššího post nebo místo se samostatným pracovním výkonem či nějakou rozhodovací pravomocí, velkou autoritou a to s dlouhodobou perspektivou. Pravděpodobná je i práce související s úřady nebo soudy. Spíš úspěch, ale může být vykoupen pocity osamělosti nebo neoblíbenosti.
 
 
 
20. Park (Zahrada

Veřejnost. Veřejné mínění. Společnost. Angažovanost. Návštěva. Známosti, kontakty. Oslava. Veřejná akce. Veřejná budova, veřejné místo. Zahrada, park. Krásná místa, umělecké prostředí. Místo dovolené, relaxace, odpočinek. Povyražení. Schůzka, setkání.

Ve vztazích:
Kladný vztah na společenské úrovni. Sympatie, schůzky, rande, setkávání. U fungujícího dlouhotrvajícího závazného vztahu ale může karta znamenat i svatbu nebo bohaté společnenské styky, anebo vztah formální - naoko před veřejností.

V zaměstnání:
Práce na veřejnosti nebo s veřejností nebo na nějakém veřejnosti přístupném místě. Možnost stát se veřejně činnou osobou, celebritou. Každopádně vaše práce může pro vás být zábavou. Profese související s rekreací, odpočinkem, zábavou.
 
 
21. Hora 
Odpor. Nepřítel. Nepřátelství. Soupeř, sok. Neústupnost a krutost. Opozice. Problém. Těžkosti. Překážky. Zábrany. Tvrdohlavost. Umíněnost. Pevnost, tuhost, nepoddajnost. Dlohodobé (trvalé). Blokáda, frustrace. Stání. Nepohyblivost. Hory, horské oblasti. Namáhavý vysilující postup.

Ve vztazích:
Blok, nepřátelství, antipatie. Zabejčenost, tvrdohlavost, srdce z kamene. Uzavřenost, tvrdost, nepřístupnost. Ve vztahu přijdou překážky,velké problémy, nemožnost se posunout někam dál. Pravděpodobný je rozchod, odluka, nebo tichá domácnost. Bude problém si partnera získat, usmířit.

V zaměstnání:
Čekejte překážky a protivenství. Možná přijde úkol nad vaše síly, možná nějaké nepřátelství. Budete muset vydat hodně sil. Nebude se dařit.
 
 
22. Rozcestí (Cesty) 

Volba. Rozhodnutí. Křižovatka. Východisko. Alternativa. Varianta. Výběr. Dilema, nejistota, pochybnost. Rozcestí.

Ve vztazích:
Nerozhodnost, dilema, rozmýšlení, rozpolcenost. Chtít nějakou změnu nebo ji naopak odkládat. Křižovatka, kde se bude nutno rozhodnout kam dál.

V zaměstnání:
Dilema, rozhodování, nové možnosti, jiné alternativy.
 
23. Myši 

Krádež. Ztráta. Ztráta sebevědomí. Úbytek, zmenšení. Pochybnosti. Nedůvěra. Nahlodávání. Lítost. Užírat se. Smetí, odpadky. Nemoc. Dluhy a bída. Rozklad, rozpad. Něco nestojí za to. Podřadnost, špatná práce, zmetek. Odklad, odročení, oddálení, zdržení. Odmítnutí. Něco ve špatném stavu. Neúspěch.

Ve vztazích:
City nic moc nebo se postupně rozpadají. Citová chudoba. Vztah velmi ubohý, podřadný, neuspokojivý, pravděpodobně vyvolávající deprese, pochybnosti a pocity méněcennosti. Vztah pro ostudu, pod úroveň. Vztah může narušovat (nahlodávat) třetí osoba nebo něco jiného.

V zaměstnání:
Budete se trápit, něčím se můžete užírat. Nebude to tam stát za nic. Hrozí nějaké ztráty, buď pracovního místa, nebo nějaké pracovní pozice, nebo snížení platu. Práce potupná, podřadná, za kterou se stydíte.
 
 
 
24. Srdce 

Láska. Svatba, zásnuby. Cit. Spokojenost. Radost. Vše, co těší srdce.

Ve vztazích:
Pravá láska, zamilovanost, krásný, šťastný vztah, plný lásky a porozumění, kde je všecko je jak má být.

V zaměstnání:
Bude vás to tam velmi bavit, budete svou práci milovat.
 
 
 
25. Prsten

Svazek. Manželství. Smlouva, slib. Závazek. Vztah. Spojení. Sjednocení. Uzavření. Naplnění, splnění. Opakování. Stálost, vážnost, závažnost, spolehlivost, serióznost.

Ve vztazích:
Závazek, pouto, zodpovědnost. Manželství.

V zaměstnání:
Čeká vás nová smlouva, úkol, závazky. Taky se může něco opakovat.
 
 
 
26. Kniha 

Tajemství. Něco nevědět, neznat. Skryté záležitosti. Neznámý původ. Studium, učení, vzdělávání. Málomluvnost, mlčenlivost. Uzavřenost.

Ve vztazích:
Ještě nenazrál čas. Vztah pouze intelektuální (např. učitel a studentka). Mlčení mezi partnery - nedostatek komunikace nebo tichá domácnost. Tajnosti ve vztahu nebo tajný (utajovaný, nelegální) poměr.

V zaměstnání:
Dozvíte se něco důležitého, co zatím netušíte. Také můžete být zavaleni administrativou nebo být postaveni před úkol se dovzdělat, složit nějakou zkoušku nebo se třeba rekvalifikovat. Profese spojená s knihami, vědou a uchováváním informací.
 
 
 
27. Dopis 

Zpráva. Dokumenty. Novina. Dopis, nabídka, telefonát, korespondence, telegram. Dozvědět se něco. Zprostředkované. Dočasné. Přechodné, povrchní, nebude mít trvání.

Ve vztazích:
Povrchní city a pocity. Vztah jen letmý, třeba zatím jen nepřímý, třeba formou sms, e-mailování apod. (ne z očí do očí). Komunikace ve vztahu, něco si sdělovat.

V zaměstnání:
Dozvíte se něco důležitého. Také vás může postihnout papírování, vyřizování dokumentů.Nebo může dojít k navázání nových kontaktů nebo na nějaké jejich rozšíření, prohloubení, pracovní schůzky, dojednávání. Profese spojené s "papírováním" a výměnou informací.
 
 
 
28. Pán 

Osobní karta muže - tazatele (OSK). Manžel, druh, snoubenec tazatelky. Muž. Mužský princip.

Ve vztazích:
Vztah je takový, jak chce partner, k jeho spokojenosti a podle jeho přání.

V zaměstnání:
Jste-li žena, pak se vám podaří, co si představujete. Pokud jste muž pak vaši pracovní činnost výrazně ovlivní partnerka, buď ji v práci můžete potkat nebo spolu pracovat, podnikat. Profese spojené s muži nebo vnímané jako mužské.
 
 
 
29. Dáma

Osobní karta ženy - tazatelky (OSK). Manželka, družka tazatele. Žena. Ženský princip.

Ve vztazích:
Vše záleží jen na partnerce, vztah se bude vyvíjet k spokojenosti ženy a podle jejího přání.

V zaměstnání:
Jste-li žena, pak se vám podaří, co si představujete. Pokud jste muž pak vaši pracovní činnost výrazně ovlivní partnerka, buď ji v práci můžete potkat nebo spolu pracovat, podnikat. Profese spojené se ženami nebo vnímané jako ženské.
 
 
 
30. Lilie 

Rodina. Člen rodiny. Ctnost. Sex, intimnost. Čistota, nevinnost, upřímnost.

Ve vztazích:
Sexuální přitažlivost, zájem spíše milenecký, fyzický zájem, vztah postavený na sexu. Pokud jde o vztah, který už je někde dál, tak půjde o krásné vyrovnané harmonické partnerství, kde se partneři k sobě chovají upřímně a mohou si věřit a spoléhat se na sebe.

V zaměstnání:
Vše bude v naprosté pohodě a harmonii, dá se čekat nějaká "čistá" práce - taková u které se člověk "neumaže".
 
 
 
31. Slunce

Štěstí. Optimismus. Vitalita. Síla. Energie. Prosperita. Tvořivost. Kreativita. Vítězství, zdar. Moc, vláda. Blahobyt, výdělek, zisk. Rozvoj. Sláva, úspěch. Radost. Oslavy a radováky. Sebedůvěra. Vůle, vytrvalost. Ctižádost.

Ve vztazích:
Velká láska nebo sympatie Nemusí ale jít nutně o partnerský vztah, ale i jen o velké přátelství. Prosluněný vztah, plný života, bezstarostný, příjemný, veselý, radostný, šťastný, upřímný, se spoustou krásných zážitků.

V zaměstnání:
Přímo skvělé výsledky, je zde možnost velkého úspěchu, velkého příjmu, nebo dosažení šéfovského postu.
 
 
32. Měsíc 

City a pocity. Emoce. Předtuchy, touhy, sny. Vzdušné zámky. Iluze. Romantika. Nejistota, strach, vnitřní napětí. Proměnlivé nálady. Nestálost. Střídání. Nervy, nervozita. Nedůvěra.

Ve vztazích:
Nevyrovnané nejasné city, přecitlivělost. Mučivý vztah. Nejistota, neporozumění. Trápení, sny, iluze a představy - dokonce mohou převažovat nad skutečnými reálnými prožitky. Problematická možnost soužití - opakované scházení se a rozcházení. Nevěra, žárlivost nebo nějaké zatajování nebo strach o partnera a vztah. Fascinace partnerem, okouzlení (jako drogou). Směsice přitažlivosti a antagonismu. U žen touha po mateřství.

V zaměstnání:
Nejasná situace, podvody, utajování, hrozící vyhazov nebo strach z něj. Může přijít nervozita z kolegů nebo si nebudete vědět rady s pracovními úkoly nebo něčemu nerozumět. Spíše budete cítit obavy, deprese nebo úzkost, bude to psychicky vyčerpávající. Práce v noci.
 
 
33. Klíč 

Jistota a spolehlivost. Pevnost. Bezpečí, zabezpečení. Rozřešení, řešení. Pojištění.

Ve vztazích:
Jistota, důvěra, bezpečí.

V zaměstnání:
Jistota, důvěra, bezpečí. Práce v profesích souvisejících s bezpečností a zabezpečením.
 
 
 
34. Ryby 

Majetek, finance. Zisky. Peníze. Vlastnění, zištnost, ziskuchtivost. Tekutiny, alkohol, drogy, závislost na omamných látkách.

Ve vztazích:
Nevyrovnané city, nejisté, nestálé a trochu kluzké - nechuť se vázat. Chladný partner. Chtít každou chvíli něco jiného, obracet směr. Zištnost, vypočítavost, snaha obohatit se - nemusí jít o peníze, ale třeba o sex nebo jakékoliv jiné výhody - motivace je přilepšit si v něčem. Vztah spíše milenecký nebo platonický. Nemožnost (nebo snaha) "ulovit" partnera pro regulérní vztah.

V zaměstnání:
"Ryba ve vodě", pravděpodobnost dobrého výdělku. Profese související s finančnictvím.
 
 
 
35. Kotva 

Povolání, zaměstnání. Pracoviště, pracovní kolektiv. Věrnost. Stálost a stabilita. Naděje. Opora, jistota. Stabilita. Spojení, pevné držení, připoutanost. Přístav. Zakotvit někde. Rovnováha. Cíl. Bezpečí.

Ve vztazích:
Životní přístav, stabilní a poskytujícím jistotu a oporu. Láska a naděje na dlouhý svazek. Závislost, nezdravá připoutanost, vztah, který bude těžko opustit. Pevné a stálé city, závazky.

V zaměstnání:
Práce, kde vás čeká jistota, spolehlivost, životní základna, možnost dokonalého uplatnění.
 
 
 
36. Kříž 

Ukončování, konec. Smrt. Utrpení, oběť. Bolest, smůla, nehoda. Smutek, trápení, slzy. Karma, osud. Víra. Osudová zkouška.

Ve vztazích:
Vztah pravděpodobně spěje k rozchodu nebo vám způsobí nějaké hodně velké trápení, bude bolestnou zkouškou. Trápení, bolest, smutek, deprese. Rozchod.

V zaměstnání:
Čekají vás těžkosti, velké trápení nebo velká zkouška. Hrozí nezdar, vyhazov, ukončení nějaké činnosti, projektu. Profese související s církví a náboženstvím.
 
 

Zdroj: Najdise
Na podpobnější popisu karet pracuji.

 
VÝKLAD KARET ONLINE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one